zabezpečovací a požární technika
          bezpečnostní dveře a trezory
                    zabezpečení objektů a vozidel

O firmě arrow Poradna arrow Co je to zabezpečovací zařízení arrow Bezpečnostní fólie
| Tisk |  E-mail

Bezpečnostní a sluneční fólie

Okenní fólie je moderní prvek ochrany zdraví, majetku a zabraňuje úniku tepla skrze prosklenou plochu okna. Nejjednodušší cesta, jak vniknout do objektu, je skleněná plocha okna. Tomu lze zabránit bezpečnostní fólií. Fólie je velmi tenká a není vidět ale je dostatečně pevná k tomu, aby zabránila průniku skrz okno. Je nalepena po celé ploše skla a při jeho rozbití udrží sklo pohromadě. Nelze ji běžným způsobem prorazit, roztrhnout ani roztavit. Ve většině případů je pevnější než rám okna. Zabrání tak průniku nepovolané osoby do objektu a pořezání o rozbité sklo.

Solární fólie je druhem okenní fólie. Není dostatečně pevná, aby zabránila průniku do objektu ale udrží rozbité sklo pohromadě tak, aby nedošlo ke zranění. Její hlavní funkcí je odraz tepelné energie nebo světla. Tím zabrání úniku tepla z objektu a poškození zboží ve výloze sluncem. 

Privátní fólie chrání vaše soukromí před pohledy kolemjdoucích. Existují oboustranně neprůhledné privátní fólie které se používají ve většině případů do koupelen, šaten či na WC. Tyto fólie nahrazují bílou barvu natíranou na okna a působí mnohem estetičtějším dojmem. Další možností jsou zrcadlové fólie. Jsou poloprůhledné a z jedné strany zrcadlí okolní prostředí čímž zamezují pohledu skrze. Z druhé strany je sklo plně průhledné.

Naše nabídkaZabezpečovací zařízení       Poradna       Právní doložka       Mapa stránek       Kontakt