zabezpečovací a požární technika
          bezpečnostní dveře a trezory
                    zabezpečení objektů a vozidel

O firmě arrow Poradna arrow Dovolená a bezpečnost majetku arrow Ochrana věcí proti kapsáři
| Tisk |
Ochrana věcí proti kapsáři

Ochrana věcí proti kapsáři

Při cestách se často dostáváme do míst s vysokou koncentrací osob. Takové místo je učiněný ráj pro různé kapsáře a zlodějíčky. Váš foťák či peněženka se tak může při chvilce nepozornosti stát kořistí. Zvláště je vhodné si dávat pozor na batohy a fotobrašny. Častou kořistí se také stávají tašky a různé věci ponechané na krátkou dobu bez dozoru. Stačí pouhé otočení nebo krátká nepozornost a z dovolené se stává nepříjemná zkušenost. Způsobů, jak se takovým událostem vyvarovat, je spousta. Prvním a nejdůležitějším je zvýšená pozornost a ostražitost. Nošení cenných věcí v baťůžku na zádech nebo v brašně je holá nerozvážnost. Cennosti tak nemáte na očích a během chvilky se mohou stát kořistí zlodějíčka. Cennější věci je vhodné dát tam, kde nad nimi máme přehled, do ledvinky, vnitřní kapsy oblečení nebo je zajistit některou z elektronických ochránců.
Pro ochranu osobních věcí lze využít například kartičky Moneyguard reagující na vytažení peněženky z batohu nebo jeho otevření. Dokáže vás tak upozornit na kapsáře dříve než se vám stihne ztratit váš fotoaparát nebo doklady.
Další možností, jak hlídat osobní věci, je hlídač vzdálenosti, který vás upozorní, pokud se vzdálí taška od příjímače. Ten spustí poplach a začne vibrovat. Hlídač vzdálenosti lze také využít k uhlídání dětí při výletě či zavazadla při cestě na dovolenou. 
Naše nabídkaZabezpečovací zařízení       Poradna       Právní doložka       Mapa stránek       Kontakt