zabezpečovací a požární technika
          bezpečnostní dveře a trezory
                    zabezpečení objektů a vozidel

O firmě arrow Dovolená a bezpečnost majetku

Dovolená a bezpečnost majetku

Blíží se čas dovolených a řada z nás vyráží mimo domov do zahraničí či za tuzemskou dovolenou. Bohužel zloději, lapkové a kapsáři si dovolenou neberou, naopak jejich aktivita prudce narůstá a s tím i úspěšnost. Nenechte si proto zkazit dovolenou nepříjemnou zkušeností a připravte se na případného zloděje lépe než on na vás. Jistě se to vyplatí.
Starost o bezpečnost majetku a osob začíná již před odjezdem na dovolenou. Pokud opouštíte domácnost je vhodné, se o této skutečnosti zbytečně nerozšiřovat v okolí vašeho bydliště ani v práci. Pověřte osobu, kterou dobře znáte a je spolehlivá, občasnou kontrolou vašeho domova. Pokud máte zabezpečovací systém s komunikátorem je vhodné, přidat tuto osobu do systému telefonního volání. Pokud váš domov není nijak zabezpečen ani vybaven například bezpečnostními dveřmi, je vhodné, o nějaké formě zabezpečovacího systému uvažovat. Můžete si pořídit základní manialarm nebo využít zapůjčení zabezpečovacího systému na dobu nepřítomnosti. Váš domov bez aspoň základních prvků zabezpečení je otevřen všem zlodějům. Překonat běžný či přídavný zámek dnes není žádnou překážkou.
Zabezpečením vašeho domova by ochrana majetku skončit neměla. Během cesty a času stráveném na dovolené existuje spousta dalších nástrah. Počínaje kapsáři, kteří naznají hranic až po zvýšenou možnost napadení při procházkách zvláště ve večerních a nočních hodinách v cizích zemích. Základním předpokladem je předcházet rizikům krádeží a napadení. To však nelze vždy a všude. Proto je vhodné být na případnou situaci připraven a včas a rychle reagovat. Rychlá a razantní reakce na útočníka jej silně znejistí. Většina obětí útoků se nedokáže sama ubránit a útočník si toho je vědom. Pokud ale zjistí, že vaše bezbrannost není taková, jakou předpokládal svůj, další útok si rychle rozmyslí.


Ochrana věcí na pláži
Během trávení dovolené na pláži se můžou lehce stát obětí zloděje nebo pokoutného prodavače vaše věci. Stačí chvilka nepozornosti a taška je pryč. Poradíme vám, jak si své věci bezpečně a hlavně pohodlně uhlídat a přitom si maximálně užít slunění a odpočinek.
Zabezpečení domácnosti před odjezdem
Již před odjezdem na dovolenou je vhodné zajistit majetek proti zlodějům a různým pochybným existencím. Nezabezpečený byt je téměř volně přístupný jakémukoliv zloději. Jak provést aspoň základní zabezpečení a ochranu vašeho majetku a zajistit si tak klidný spánek a prožití dovolené najdete zde.
Ochrana věcí proti kapsáři
Stejně jako my obdivujeme na cestách místní kulturu, pohybují se mezi námi kapsáři a zlodějíčkové, kteří obdivují naše osobní věci. Někteří se do našich věcí dokáží tak zakoukat, až nevydrží a pokusí se je ukrást. Pokud jim je však nechcete tak jednoduše vydat, koukněte se s námi, jak se lze bránit proti kapsářům.
Osobní ochrana v zahraničí
Stejně jako v našich končinách i v cizině existuje relativně velké riziko napadení, okradení nebo obtěžování. Ve většině jižních států Evropy je toto riziko podstatně větší než v České republice. Připravte se na případné problémy s obtěžováním či omezováním osobní svobody během dovolené. Nevystavujte se tak riziku újmy na zdraví.
Zabezpečovací zařízení       Poradna       Právní doložka       Mapa stránek       Kontakt