zabezpečovací a požární technika
          bezpečnostní dveře a trezory
                    zabezpečení objektů a vozidel

O firmě arrow Poradna arrow FAQ zabezpečovacích systémů a alarmů arrow Zabezpečovací systémy a alarmy
Zabezpečovací systémy a alarmy
Při pořizování zabezpečovacího zařízení nebo celého systému je dobré, mít základní povědomí o této problematice. Chybným výběrem se Vám může zabezpečovací zařízení velmi prodražit. Proto zde uvádíme souhrn nejčastějších otázek našich zákazníků. Pokud máte nějaké další otázky zde neuvedené, neváhejte se obrátit na pracovníky naší firmy.


Jak zabezpečím dům proti vykradení?

Při návrhu zabezpečovacího systému záleží na typu domu či bytu a jeho umístění. Pokud je byt umístěn ve vyšších patrech, lze jej velice jednoduše a levně zabezpečit zabezpečovacím zařízením v kombinaci s bezpečnostními dveřmi. Pokud se jedná o byt v přízemí či rodinný dům, je nutný rozsáhlejší zabezpečovací systém. Bližší informace najdete v popisu, jak vybrat zabezpečovací systém.

Kolik stojí zabezpečit běžný byt?

Cena zabezpečovacího zařízení je závislá na velikosti objektu a na úrovni zabezpečovacího systému. Je jasné, že zabezpečení bytu systémem pro bankovní domy by bylo příliš drahé. Cena také závisí na tom, zda-li si zabezpečovací systém necháte namontovat nebo si pořídíte předkonfigurovaný zabezpečovací set. Ten lze pořídit již od 4 000,- Kč. Systém montovaný profesionální firmou začíná na 15 000,- Kč.

Co se stane, když mě někdo vykrade?

Záleží na tom, zdali máte zabezpečovací systém a jakým způsobem je vyhlašováno narušení objektu. Jednou z možností je akustický poplach, jenž má za úkol zloděje vyplašit a upozornit okolí na jeho počínání. Tato metoda funguje poměrně spolehlivě. Další možností je instalace automatického telefonního hlásiče ATH, jenž je schopen při poplachu telefonovat a předat zprávu na jiný telefon. Nejlepší metodou je však připojení zabezpečeného objektu na pult centrální ochrany. Ten za měsíční poplatek střeží váš objekt 24 hodin denně a při poplachu vysílá zásahovou jednotku. Jednotlivé způsoby je možno kombinovat.

Co potřebuji k zabezpečení bytu?

Byt lze zabezpečit jednoduchými minialarmy. Jejich spolehlivost však není vysoká. Lze také užít bezpečnostních dveří. Ty jsou však bezpečnostní do té doby, než se narušiteli podaří odemknout zámek, což nemusí být tak těžké (planžety, dynamické klíče). Nejspolehlivější zabezpečení bytu je elektronické zabezpečovací zařízení připojené na pult centrální ochrany.

Potřebuji speciální znalosti k instalaci zabezpečovacího zařízení?

V tomto případě záleží na výběru zabezpečovacího systému. Jednoduché, ale méně spolehlivé, minialarmy nevyžadují téměř žádné speciální znalosti a nářadí. Předkonfigurované zabezpečovací sety lze namontovat a zprovoznit bez větších znalostí z oblasti elektrotechniky a bez speciálních nástrojů. Ostatní profesionální zabezpečovací systémy nelze namontovat v amatérských podmínkách. Vyžadují speciální nástroje a programy na konfiguraci.

Jak se ovládá zabezpečovací systém?

Dnes jsou nejčastěji používané dva druhy ovládání. Jednodušší způsob ovládání je formou bezdrátové klíčenky (přívěšku s tlačítky). Ten dovoluje aktivovat a deaktivovat zabezpečovací systém před vstupem do zabezpečeného objektu. Mnohem komplexnější ovládání lze dosáhnout přes ovládací klávesnici. Aktivace a deaktivace systému se provádí zadáním číselného kódu.

Co mám dělat, když je spuštěn omylem poplach?

Nejprve je nutné vyvolaný poplach ukončit. To provedete zadáním vašeho kódu na klávesnici nebo stiskem deaktivace na bezdrátové klíčence (záleží na typu ovládání, jaké máte nainstalováno). Pokud jste připojeni na pult centrální ochrany, je nutné okamžitě dát telefonicky vědět o spuštěném poplachu. Forma předání této informace je závislá na konkrétním pultu centrální ochrany.

Je možno rozšiřovat zabezpečovací systém?

Levné minialarmy nelze ve většině případů rozšiřovat. Ostatní profesionální zabezpečovací systém lze do jisté míry rozšiřovat. Záleží pouze na možnostech centrální ústředny a na její současné obsazenosti detektory. Tuto otázku je vhodné konzultovat s odborníkem. Ten Vám také může doporučit, jak Váš zabezpečovací systém rozšířit co nejefektivněji.

Mám psa, mohu si pořídit zabezpečovací systém?

V dnešní době existují běžně dostupné detektory, které dokáží rozeznat menší zvíře (cca do 20 kg). Tyto detektory vyvolají poplach pouze při narušení objektu člověkem. Nutné je však podotknout, že zvíře zvyšuje pravděpodobnost falešných poplachů zabezpečovacího systému (poplachů nevyvolaných narušitelem).

Dostanu slevu na pojistném, pokud mám zabezpečovací systém?

Většina pojišťoven zvýhodňuje instalovaný zabezpečovací systém. Je však vhodné před výběrem a instalací zabezpečovacího zařízení konzultovat tento problém s profesionální firmou. Ne všechny pojišťovny akceptují všechny zabezpečovací systémy.

Lze zabezpečovací systém připojit na policii ČR?

Bohužel pokud nejste bankovní dům či zlatnictví, policie ČR vás pravděpodobně odmítne připojit na pult centrální ochrany. V tomto případě je nutné zvolit některou z placených služeb soukromých bezpečnostních agentur, jež vlastní pult centrální ochrany. Připojení k pultu centrální ochrany stojí přibližně od 300,- Kč výše v závislosti na velikosti hlídaného objektu a na bezpečnostní agentuře.

Lze mít zapnutý zabezpečovací systém, když jsem doma?

Pro hlídání objektu v přítomnosti osob lze zvolit jednoduché detektory pro detekci otevření dveří. Ty lze zapnout i v případě, že jste uvnitř hlídaného objektu. Tyto detektory spustí hlasitý poplach při otevření dveří a tím vás upozorní na vstupující osobu. Pokud máte instalovaný zabezpečovací systém s detektory otevření dveří či oken, lze jej nastavit na tzv. plášťovou ochranu, která hlídá přístupové cesty do objektu. Tuto možnost je vhodné konzultovat s profesionální firmou. Ne každý, již instalovaný zabezpečovací systém, má tuto funkci.
Naše nabídkaZabezpečovací zařízení       Poradna       Právní doložka       Mapa stránek       Kontakt