zabezpečovací a požární technika
          bezpečnostní dveře a trezory
                    zabezpečení objektů a vozidel

O firmě arrow Požární hlásiče a systémy
sec_fire.jpg

Požární hlásiče a systémy

S rozvojem elektroniky a bezpečnostní techniky se stává standardem vyšší bezpečnost a s tím i požární ochrana. V dnešní době lze již z minimálními náklady vybavit jakýkoliv objekt (byt, dům, kancelář nebo provoz) vysokým stupněm ochrany. I přes tuto skutečnost pokulhává vybavenost českých domácností požární technikou za západní Evropou. České předpisy nařizují povinné vybavení komerčních a veřejných prostor hasícími přístroji. Avšak pro domácnosti neexistují žádná doporučení.
Pokud se zamyslíte nad tím, kde strávíte nejvíce času, asi málo komu vyjde na prvním místě nejbližší obchodní dům či jiný komerční prostor. Z toho plyne, že povinná vybavenost komerčních prostor požárními systémy až zas tak moc nepřispívá k celkové vaší požární bezpečnosti. Největší užitek, co se týče požární bezpečnosti, získáte, když snížíte riziko požáru v prostorech, kde se nejvíce zdržujete. Ve většině případů je to váš domov. A protože zde neexistují jasná pravidla pro zvýšení požární bezpečnosti, aniž by jste museli zaplatit vysoké sumy peněz za požární systémy, připravili jsme pro vás několik rad, jak postupovat.

Požáry v domácnostech a jak jim předcházet

Požáry v domácnostech a jak jim předcházet V tomto textu se dozvíte základy požární ochrany a prevence. Řekneme vám čeho se vyvarovat, abyste snížili riziko požáru. Také se dozvíte co, dělat v případě vzniku požáru.

Proč si pořídit požární hlásič

Proč si pořídit požární hlásič Zde naleznete nejčastější důvody, proč si pořídit požární hlásiče do vašeho domova a v čem takováto zařízení mohou posloužit.

Jak vybrat požární hlásič

Jak vybrat požární hlásič Existuje mnoho druhů požárních hlásičů. Ale ne každý se hodí pro váš domov. Jak vybrat požární hlásič přesně pro váš případ vám poradí tento text. Pečlivě si jej prostudujte před prvním pořízením požárních hlásičů, abyste zbytečně nekoupili nevhodný požární hlásič.

Jak nainstalovat požární hlásič

Jak nainstalovat požární hlásič Pokud jste se skutečně rozhodli vybavit svůj domov požárními hlásiči a již máte jasno, i které typy si chcete pořídit, přečtěte si ještě následují text. Zde se dozvíte,  jak je správně nainstalovat. On totiž špatně nainstalovaný požární hlásič jako by nebyl.

Testování požárních hlásičů a detektorů

Jak nainstalovat požární hlásič Testování požárních hlásičů a detektorů je velmi důležitá procedura, kterou by měl projít každý požární hlásič nejméně jednou za 6 měsíců. Zajistí se tím spolehlivost a rychlá reakce na vznikající požár. Netestovat požární hlásič znamená nemít požární hlásič.
Naše nabídkaZabezpečovací zařízení       Poradna       Právní doložka       Mapa stránek       Kontakt