zabezpečovací a požární technika
          bezpečnostní dveře a trezory
                    zabezpečení objektů a vozidel

O firmě arrow Osobní bezpečnost a obrana arrow Elektronické osobní alarmy
cat_box.jpg

Elektronické osobní alarmy

Každému, kdo se již někdy ocitl v ohrožení, nabízí osobní přenosný alarm skvělou ochranu před napadením - jistotu stále po ruce. Přístroj se vejde do každé kapsy a je velice účinný.

Osobní alarm pomůže při napadení, při úrazu na odlehlém místě, slouží k ochraně peněženek, brašen, batohů, kol atd. Přístroj se upevní zvenku na tašku a spouštěcí tkanice se přiváže k poutku kalhot či sukně nebo je možné si ji omotat kolem zápěstí. Při pokusu o krádež dojde k vysunutí kolíčku na druhém konci tkanice, a tím ke spuštění sirény alarmu.

Jaké možnosti ochrany skýtají

osobní přenosné alarmy?

Jsou konstruovány tak, aby jich bylo možno využít k jednoduchým ale i složitějším aplikacím při dodržení zásady snadné a hlavně rychlé akceschopnosti.
Při nebezpečí zatáhneme za poutko kolíčku osobního bezpečnostního alarmu. Zaktivizuje se vestavěná siréna spolu se světelnou signalizací, což útočníka určitě překvapí a odradí a nám umožní lépe si připravit obranu (například i využití hmatů a chvatů sebeobrany) nebo přivolat pomoc.
Osobní alarm lze použít také na zabezpečení dveří, oken a jiných položených předmětů - proti nezvaným návštěvníkům. Lze jej využít i na cestách (chata, dovolená apod.). Poutko připevníme k předmětu nebo ke dveřím a tělo osobního alarmu připevníme k pevnému podkladu. Po otevření dveří se poutko vytrhne a vyhlásí poplach.
Lze pohlídat i předměty, s nimiž by neměl někdo nepovolaný hýbat (pokladničky, počítače, televize apod.).
Některé osobní alarmy jsou vybaveny i lampičkou. Přístroj může pracovat i jako přenosná lampička, která nám pomůže najít např. klíče či klíčovou dírku, když se vracíte pozdě za tmy domů. Rozměry osobních alarmů jsou asi 60 x 40 x 20 mm.

Využití osobních přenosných alarmů

Přístroj je třeba nosit u sebe tak, aby bylo možné bez problémů zatáhnout za poutko kolíčku při překvapení útočníkem. Upevňuje se na šaty nebo na pásek u kalhot, do kabelky apod.
Osobní alarm lze přichytit i pomocí pružné spony do školní tašky, batohu apod. Poutko je možné si dát na zápěstí nebo na pásek tašky. Pokud nám chce útočník tašku vytrhnout a utéci s ní, sepne se opět vytržením kolíčku alarm, zloděj je překvapen a většinou tašku odhodí a upustí od svého úmyslu.
Při prvním náznaku nebezpečí je třeba alarm vzít do ruky, tím získáme větší pocit jistoty a jsme odvážnější.
Při bezprostředním ohrožení zatáhneme za poutko kolíčku a tím kolíček z přístroje vytrhneme. Zazní siréna a útočník by se měl dát na útěk. Zastrčením kolíčku zpět se alarm zastaví. Alarm je tedy spuštěn tak dlouho, dokud nezastrčíme kolíček zpět. Při optimálním stavu baterií (nové) vydrží alarm až dvě hodiny.
Osobní obranný bodyguard

Osobní alarm Bodyguard

Estetický a praktický přívěšek pro vaši ochranu před náhodnými útočníky nebo zloději. Osobní alarm Bodyguard má vestavěnou hlasitou sirénu pro odrazení útočníka. Spolehlivě upozorní okolí na nebezpečnou situaci nebo na zadravotní potíže. Aktivace se provádí vytržením poutka z přívěšku. Lze používat i opakovaně.

Možné rozšíření osobních alarmů

Při osobní ochraně není vhodné se omezit pouze na vlastní ochranu na veřejných prostranstvích a mino svůj domov. Lze využít různých kombinací bezpečnostních prvků pro ochranu jak osob tak majetku. Elektronika dnes nabízí nepřeberné množství kombinací a variant alarmů pro zvýšení osobní bezpečnosti a bezpečnosti vašeho domova.

Osobní alarm a minialarm s detekcí pohybu 

První možností je kombinace osobního alarmu a pohybového detektoru. Čidlo nás ochrání během spánku. Pracuje s tepelně citlivým senzorem, který zachytí každý pohyb v námi vymezeném prostoru. PIR senzor zachycuje vlastně změnu teploty pohybujícího se objektu (útočníka). Přístroj je nutné umístit tak, aby byly vyloučeny vlivy jiných zdrojů tepla (kamen, žárovek, topení apod.). Detektor samozřejmě zachytí i domácí zvířata, která se v jeho vymezeném úhlu záběru pohybují, neboť pracuje s pasivním infračerveným senzorem. Jestliže přístroj nastavíme na dveře, okna nebo na předsíň domu či bytu, zachytí každý pohyb a zaktivuje sirénu, která útočníka vyplaší nebo zažene a nás upozorní na "návštěvu" zloděje.
U některých detektorů a minialarmů lze nastavit i určitou časovou prodlevu, než se při přepnutí dostane do "ostrého" provozu, ve kterém probíhá hlídání. Získáme tím čas k opuštění hlídaného prostoru. Po vypršení zpoždění zachycuje již každý pohyb ve vymezeném prostoru a spustí sirénu.
Minialarm Cell-Alarm dálkovými ovladači

Minialarm Cell-Alarm s dálkovými ovladači

Minialarm s jednoduchou a rychlou montáži s detekcí pohybu. Velmi účinný minialarm pro ochranu místnosti proti vniknutí nepovolané osoby. Detekuje pohybující se osobu. Díky montáži na strop místnosti má velmi široký úhel záběru. Ovládání dálkovým ovladačem.

Osobní alarm a minialarm s funkcí Panic

V kombinaci s domácím minialarmem je nabízena schopnost signalizovat nepovolené otevírání a zavírání oken a dveří pomocí magnetického kontaktu. V případě nouze (napadení) lze alarm okamžitě spustit ale k jeho zastavení musíme již znát volbu správného kódu (funkce panik alarm).
Magnetický minialarm Codeman

Magnetický minialarm Codeman

Minialarm s magenetickým detektorem otevření dveří pro ochranu Vašeho soukromí během nepřítomnosti i v době, kdy jste doma. Je kombinovaným alarmem a gongem s upozorněním na vstupující osobu. Užitečný jak do obchodu, tak do předsíně Vašeho domu. Lze s ním hlídat také garáž nebo sklepní kóji. Jednoduchá montáž i ovládání. Velmi hlasitá vestavěná siréna dokáže bezpečně zahnat každého zloděje a upozornit na něj okolí.

Osobní alarm a detektory odcizení věcí

Další možnou nadstavbou k doplnění osobního alarmu je využití funkce ochrany různých předmětů před jejich přemístěním. Tyto minialarmy můžeme bez problémů přichytit na jakýkoliv předmět, který si přejeme ochránit - osobní počítač, videokameru, lyže, horské kolo, windsurfing, kufry či velké nákupní tašky. Při manipulaci s předmětem dojde ke spuštění sirény a upozornění okolí na zloděje.
Okenní minialarm Okno+

Okenní minialarm Okno+

Jednoduchý ale velmi účinný minialarm pro ochranu oken a dveří proti otevření nebo vniknutí nepovolané osoby. Minialarm reaguje na otevření okna, dveří nebo na přemístění hlídané věci hlasitým houkáním. Tím vás a své okolí upozorní na otevírající se okno nebo dveře či vniknutí nepovolané osoby.Naše nabídkaZabezpečovací zařízení       Poradna       Právní doložka       Mapa stránek       Kontakt