zabezpečovací a požární technika
          bezpečnostní dveře a trezory
                    zabezpečení objektů a vozidel

O firmě arrow Osobní bezpečnost a obrana
sec_person.jpg

Osobní bezpečnost a obrana

Osobní bezpečnost a obrana se již stala běžnou součástí dnešního života. Z větší části se na tomto faktu podílí dlouhodobě vzrůstající počet případů násilného přepadení. K tomu lze připočítat několikanásobně větší množství okradení nebo zcizení osobních věcí. S rozvojem techniky se objevují způsoby, jak snížit počet okradení a napadení nebo aspoň snížit riziko. Základním faktem je vždy včasné odhalení a správná přiměřená reakce. Tu lze zajistit moderními pomůckami osobní ochrany jako jsou například obranné pepřové spreje, osobní bodyguardy nebo paralyzéry. Avšak součástí osobní bezpečnosti není jen správná výzbroj ale určitá forma obezřetnosti a dodržování jistých pravidel. Hlavně povědomí o možnosti obrany v mezích zákona. Kombinací všech těchto faktorů lze značně zvýšit osobní bezpečnost. Lze bez nadsázky říci, že zde štěstí přeje hlavně obezřetným a připraveným. 

Nepodceňujte svou bezpečnost, nevyplácí se to.

Nutná obrana a osobní bezpečnost

Nutná obrana a její použití je často diskutovanou oblastí našeho života. Každému z nás se může kdykoliv stát, že bude nucen použít sebeobrany proti napadení útočníkem. Následující text se vám pokusí přiblížit základní pojmy z této oblasti. Osvětlit co a v jakém případě je považováno za nutnou obranu.

Obrana a krajní nouze

V každodenním životě se můžeme setkat se situací, ve které je nutno řešit problém výběrem z postupů, které jdou proti sobě samým. V těchto případech se stává, že újma na jedné straně odvrátí větší újmu na druhé straně. Jak se zachovat v této situaci a jak ji rozpoznat naleznete v tomto textu.

Způsob a možnosti sebeobrany

Použití všech prostředků a způsobů individuální obrany jednotlivce je možné jen na základě zákona a za dodržení podmínek nutné obrany. Jaké jsou tyto způsoby a dostupné prostředky pro osobní obranu a jak je nejlépe vybrat a použít, se vám pokusí přiblížit tento text.

Elektronické osobní alarmy

Každému, kdo se již někdy ocitl v ohrožení, nabízí osobní přenosný alarm skvělou ochranu před napadením - jistotu stále po ruce. Přístroj se vejde do každé kapsy a je velice účinný. Dokáže odradit útožníka, přivolat pomoc a svědky. Vhodný je i pro starší osoby k přivolání pomoci při zdravotních potížích.

Ochrana osobních věcí

Fenomén kapsář je rozšířen po celém světě a nikde si nelze být jist, jestli nám nezkazí den nepříjemná zkušenost s odcizením osobních věcí. Je velmi těžké se této skutečnosti bránit. Nejlepší obranou je obezřetnost a maximální ztížení práce kapsářům. Jak na to, se dozvíte zde.
Naše nabídkaZabezpečovací zařízení       Poradna       Právní doložka       Mapa stránek       Kontakt