zabezpečovací a požární technika
          bezpečnostní dveře a trezory
                    zabezpečení objektů a vozidel

O firmě arrow Atrapy bezpečnostních systémů arrow Simulátory přítomnosti osob
simtv150.jpg

Co je Simulátor Televizoru

Simulátor televizoru SimTV je bezpečnostní zařízení pro zajištění prevence kriminality. V době aktivace začne simulátor televizoru SimTV generovat barevné měnící se světlo, stejné jako běžný televizor. Zajistí tak zdání běžící televize během nepřítomnosti v bytě či domě. Měnící se světlo generované simulátor televizoru SimTV znejistí případného zloděje a zajistí zdání pro okolí, že jste stále doma.
Valná většina krádeží v bytech a domech se odehrává v době nepřítomnosti majitele. Zloděj si před krádeží dobře mapuje okolí a snaží se ujistit, že je byt či dům prázdný. V případě malého náznaku osoby v domě či bytě zloděj upouští od krádeže, aby se tak zbytečně nevystavoval nebezpečí chycení. Při základním dodržení pravidel prevence proti kriminalitě v kombinaci se simulátorem televizoru SimTV snížíte riziko vykradení bytu či domu během nepřítomnosti na minimum.

Proč nepoužít běžnou televizi ale SimTV

Moderní televize nedovolují zapínání pomocí časových spínačů. Lze je zapnout pouze dálkovým ovladačem. Není vhodné a ani ekonomické nechat běžet televizi po celou dobu vaší nepřítomnosti . Navíc si toho většinou okolí všimne. Jedná o podobně nevhodný trik, jako visící prádlo na balkóně.

Jak pracuje simulátor televizoru SimTV

Simulátor televizoru SimTV pracuje na principu simulace běžící televize. Napodobuje intenzitu svitu, měnící se barvy a rychlost změny intenzity stejně, jako to dělá běžící televize. Při pohledu z venku na okno místnosti, ve které běží simulátor televizoru SimTV, nepoznáte rozdíl mezi simulací televize a běžící televizí. Simulátor je řízen miniaturním mikroprocesorem, který dokáže měnit intenzitu a rychlost jednotlivých barev přesně podle charakteristiky běžící televize. Pro generování barev a intenzity jsou použity speciální vysoko svítivé širokoúhlé LED s čočkou. Jejich vysoká účinnost dokáže vygenerovat stejně intenzivní svit, jako střední televizor. Avšak spotřeba simulátor televizoru SimTV je až 100 krát nižší než u televize.

Proč použít simulátor televizoru SimTV

Simulátor televizoru SimTV je bezpečnostní zařízení snižující riziko vykradení bytu či domu ve vaší nepřítomnosti. Valná většina zlodějů již zná spousty triků, které se běžně používají k navození zdání, že byt není prázdný. Nejběžnějšími triky je pověšené prádlo. Tyto triky se dnes spíše již nedoporučují, jelikož můžou spíše ujistit zloděje, že byt je prázdný. ( Kdo suší stejné prádlo několik dnů za sebou, bez ohledu na počasí.) Simulátor televizoru SimTV svým měnícím se světlem vnáší do bytu pocit života a pohybu. Vzpomeňte si, jak na vás působí večer okno, za kterým běží televize. Každý má s mihotajícím se světlem spojen pocit sedících lidí sledujících televizi.

Jak nainstalovat simulátor televizoru SimTV

Simulátor televizoru SimTV pracuje plně automaticky a není třeba jej nijak nastavovat. Nemá žádné obslužné prvky. Stačí jej pouze správně umístit do místnosti a vložit adaptér do zásuvky. Simulátor televizoru SimTV umístěte tak, aby nebyl zastíněn předměty. Při umístění dejte pozor, aby simulátor televize nebyl přímo vidět při pohledu do okna. Nejvhodnější umístění je v místnosti výše než přízemí. Je vhodné mít záclony v oknech a nezatahovat závěsy. Simulátor televizoru SimTV pracuje plně automaticky a po setmění sám začne pracovat. Proto je nutné zajistit, aby na simulátor přímo nesvítilo pouliční osvětlení, nedošlo by tak k aktivaci. Po aktivaci probíhá simulace po dobu přibližně 5 hodin. Simulátor televizoru SimTV je imunní proti krátkému osvětlení od projíždějících aut nebo přenosné baterie. Pokud jej však osvítíte na více jak 5 minut, dojde k ukončení simulace. Po setmění či vypnutí světla se opět zaktivuje na dobu 5 hodin. Simulace přítomnosti osoby v bytě je tak zajištěna každý večer přibližně do půlnoci (v závislosti na setmění).

Jak maximalizovat bezpečnost se SimTV

Simulátor televizoru SimTV je moderní bezpečnostní nástroj pro zásadní snížení rizika vykradení bytu či domu během vaší nepřítomnosti. Pro získání maximálního bezpečí a minimálního rizika vykradení je nutno dodržovat i ostatní pravidla před odjezdem z bytu.

 • Plná poštovní schránka svědčí o vaší dlouhodobé nepřítomnosti.
 • Nikdy nehovořte s cizími lidmi o vaší finanční situaci, ať je jakákoliv.
 • Zbytečně se předem nezmiňujte o vaší dlouhodobé cestě mimo domov.
 • Trik s pověšeným prádlem na sušáku nefunguje, lidé si všimnou že je prádlo stejné.
 • Pověřte spolehlivého souseda či známého, aby chodil kontrolovat váš byt.
 • Nenechávejte pootevřená okna, světlíky nebo sklepní okénka.
 • Nekvalitní dveře a obyčejný zámek nejsou v dnešní době žádnou překážkou.
 • Neuklizený žebřík nebo nářadí může svádět k vykradení.
 • Velká anonymita v panelovém domě umožňuje zloději nerušeně krást.
 • Při pohledu oknem by neměla být vidět výbava místnosti, nepoužívejte příliš řídké nebo krátké záclony.
Při dodržení všech těchto bodů a užití simulátor televizoru SimTV snížíte riziko vykradení bytu či domu na minimum.

 

Simulátor televizoru a zabezpečovací systém

Simulátor televizoru SimTV není schopen plně nahradit profesionální zabezpečovací systém. Jeho účelu je odradit případného zloděje, nikoli ne něj upozornit. Je však velmi dobrým doplňkem a první preventivní ochranou. Lze jej použít, jak se zabezpečovacím systémem, tak i bez něj. Simulátor televizoru SimTV dokáže odradit 99% potencionálních zlodějů a ušetřit vám spousty peněz za nové dveře, vypáčené zámky, rozbité okno, což zabezpečovací systém nedokáže. Zabezpečovací systém dokáže zachytit to poslední procento zlodějů, kteří se nenechají odradit od krádeže ani přes vaší zdánlivou přítomnost! 

Co doporučujeme pořídit k simulátor televizoru

Simulátor televizoru SimTV je schopen běžet samostatně a není nutno k jeho funkčnosti dokupovat další bezpečnostní prvky a produkty. Simulátor televizoru SimTV je klíčovým prvkem prevence. Avšak odborníci na prevenci kriminality doporučují nespoléhat se pouze na jednu věc. Byt či dům je vhodné doplnit například cedulí „objekt střežen“ nebo „objekt zabezpečen“. Případně atrapou bezpečnostní kamery, nebo maketou sirény, která upozorní okolí na fakt, že dům je dobře hlídán a není ponechán kriminálním živlům.

Náš odborník doporučuje: Nezapomeňte ani na svou vlastní bezpečnost a bezpečnost věcí během vaší dovolené. Nemáte cennější věci než vaše zdraví, požívejte pepřové spreje, osobní bodyguardy a hlídače osobních věcí. 

Výhody simulátor televizoru SimTV

 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Žádná obsluha, automatický start
 • Dodáváno včetně všeho co je potřeba k použití
 • Externí snížení rizika vykradení

Vhodné pro

 • Chalupy a rodinné domy na samotě a okrajích měst
 • Pro byt či dům během vaší nepřítomnosti
 • Během noční směny se za vás dívá na televizi
 • Pro lidi žijící samostatně, zajistí zdání více lidí v doměNaše nabídkaZabezpečovací zařízení       Poradna       Právní doložka       Mapa stránek       Kontakt